KONTAKT

Fyzioterapie nejen pro děti
Kpt. Jaroše 146, Klatovy 

Fyzio – Vltavínek
Vltavínová 8, Plzeň 

 

Fakultní nemocnice v Motole
V Úvalu 84 , Praha 5

5 days ago

Dětská Fyzioterapie - Mgr. Markéta Škudrnová

🎈18.11. 2020🎈 to byl přesně rok, kdy jsem v Klatovech otevřela Fyzioterapii nejen pro děti a po 11 letech odešla z FN v Motole 🙂

Z celého❤️ bych chtěla poděkovat za vaši důvěru s kterou se na mě obracíte a za dosavadní přízeň.

💡 Často se mě ptáte, zda v současné "covidové" situaci ordinace funguje a ANO funguje a jsem tu pro Vás.

Jaké novinky můžete čekat na přelomu starého/nového roku? 🙂
Ordinace bude mít menší úpravu interiéru, budou na vás čekat nové pomůcky, které v současné době testuji a pokud situace dovolí, tak v prosinci absolvuji jeden velmi zajímavý odborný kurz, ale o něm případně někdy v dalším příspěvku :-).

A na závěr, pokud jste dočetli až sem 🙂 bych Vás ráda požádala o pomoc při hledání nového názvu pro moji ordinaci (Fyzioterapie nejen pro děti je zatím "jen dočasný" název), fantazii se meze nekladou a pokud by Vás něco napadlo, pište mi prosím vaše nápady a postřehy 😉 a předem za ně děkuji 🙂

Přeji nám všem krásné podzimní dny plné zdraví a radosti

Markéta
... See MoreSee Less

View on Facebook

✒️📕S.E.M.I.N.Á.Ř pro Táničku bude, ale vzhledem k současné situaci nemůže být toto setkání zrealizováno, proto mi zatím můžete psát o jaká témata byste měli zájem a já už si budu postupně připravovat podklady :-). ... See MoreSee Less

View on Facebook

Anežko, děkuji Ti za představení mé osoby a mé práce a bylo mi potěšením být součástí tvého projektu. Budu se těšit na další natáčení 🎤🎧 ... See MoreSee Less

View on Facebook

Příběh malé superhrdinky🦸‍♀️ Taťánky Kubíkové

Dnes je to přesně rok, kdy mi do ambulance přišla maminka Monika, tatínek Václav a přinesli v náručí malou Táničku.👨‍👩‍👧

Tánička přišla na svět akutním císařským řezem s následnou resuscitací.
Lékaři na neonatologii po sérii vyšetření zjistili, že má mikrocefalii, centrální svalovou hypotonii a genetickou vadu na 17. chromozomu.
Tato genetická vada je velmi vzácná, proto nikdo neví, jak na tom holčička v budoucnu bude a to jak pohybově, tak mentálně.
Kvůli svalové hypotonii spojené s genetickou vadou trpí od narození poruchou příjmu potravy, a proto jí byl v šesti měsících zaveden PEG do žaludku.
Rodiče s holčičkou absolvovali pobyt v rakouském Gratzu na klinice NoTube, která se specializuje na „rozjídání se“ dětí závislých na sondě.
Tato léčba bohužel není v České republice dostupná a pojišťovna ji neproplácí (celková částka za tento pobyt se vyšplhá až k 300 000 Kč).
Tento pobyt byl bohužel v polovině ukončen, z důvodu pandemie, která se tady šířila.

Naše terapie byly zpočátku limitovány Taťánčiným refluxem, častým zvracením a samozřejmě s tím spojenou únavou, protože to bylo pro její malé tělíčko velmi vyčerpávající. Velký obdiv patří jejím rodičům, kteří to nevzdávali a s Táničkou velmi poctivě cvičili a měli ke všemu velmi pozitivní přístup, i když si uvědomuji a naprosto chápu, že to bylo někdy opravdu náročné.

❓❓Možná se ptáte, jak na tom je Tánička teď ❓❓

S Táničkou se vídáme každý týden, prošla si metodou dle prof.Vojty, cvičením dle Bobath konceptu a vše jsme se snažili doladit kraniosakrální terapií, na kterou občas přicházela i Táničky maminka.
Terapie jsou vždy doprovázeny Táničky úsměvem, kterým oslňuje i klienty v čekárně.
Nyní fyzioterapii vedeme formou hry, aby to pro malou slečnu bylo záživné a nebylo to jen to, že jsme si na ní my dospěláci zase něco „vymysleli“ 🙂 . Do cvičení se krásně zapojila celá rodina.

Tímto bych i velmi ráda poděkovala Táničky rodičům, že mi projevili důvěru a že mohu být pro jejich neuvěřitelnou holčičku takovým průvodcem v jejím pohybovém vývoji. 🙏

V současné době naše hrdinka už sondu tak často nepotřebuje a zkouší papat sama 🙂 , rozlezla se po čtyřech, sama sedí a to nejdůležitější, před pár týdny si zkusila sama stoupnout 👣. Udělala kus obrovské práce, ale samozřejmě spoustu práce je ještě před ní, proto jsme teď k fyzioterapii přidali i hipoterapii 🐴🐎, která se zdá, že bude mít pro malou slečnu obrovský přínos.

A pokud jste dočetli až sem …

❓❓Proč tento příběh píšu ❓❓

Kolikrát se mě v ordinaci ptáte, vy klienti, rodiče a kamarádi, zda mám ve svém okolí někoho, komu by pomohl finanční příspěvek na rehabilitace, pomůcky a další věci s tím spojené. Už v minulosti jste mnohokrát pomohli, věřím, že i tentokrát se může cílová částka na Táničky transparentním účtu navýšit, právě na zmíněnou hipoterapii, nákup pomůcek a mnoho dalších výdajů …

Číslo transparentního účtu 2200839555 /2010

✍️⏰I já bych velmi ráda pomohla a tak jsem se rozhodla na podzim naplánovat seminář. Téma tohoto semináře byste si zvolili vy sami, podle toho, co by Vás zajímalo nejvíce. Pro koho by byl seminář určen? Pro všechny, kteří se zajímají o zdravý pohybový vývoj dětí :-).
Výtěžek z tohoto semináře půjde Táničce na transparentní účet (více informací o plánovaném semináři již brzy na mém FB profilu)

Děkuji Vám za čas, který jste věnovali přečtením těchto řádků a za případnou pomoc

Krásný zbytek léta 🌞
Markéta
... See MoreSee Less

View on Facebook

Včera bylo hezky 🌅 a tak jsme fyzioterapii přesunuli z ordinace na statek 🐎🐎🐎.
Táničky příběh Vám povypravím během víkendu 🙏
... See MoreSee Less

View on Facebook

Včera jsem byla pozvána do🎙️🎧 Podcastu "V Pohybu", abych řekla pár slov na téma Handling a polohování těch nejmenších.
Děkuji Anežka Anna Gombošová za pozvání a budu se těšit na další natáčení 😉.

youtu.be/A8MP-WFtvHw
... See MoreSee Less

View on Facebook